Pos First Name Last Name YOB Country Start
Num
Time Swim T1 Bike T2 Run
1 Aoi Kuramoto 1988 JPN 73 00:59:27 00:09:39 00:00:29 00:30:28 00:00:38 00:18:11
2 Sarika Nakayama 2000 JPN 76 00:59:36 00:09:38 00:00:31 00:30:27 00:00:39 00:18:19
3 Emy Legault 1996 CAN 78 00:59:51 00:09:36 00:00:30 00:30:29 00:00:37 00:18:39
4 Arina Shulgina 1991 ITU 71 01:00:09 00:09:50 00:00:29 00:31:18 00:00:38 00:17:52
5 Marta Sanchez Hernandez 1995 ESP 75 01:00:21 00:09:42 00:00:31 00:30:23 00:00:39 00:19:04
6 Ye Jin Park 2000 KOR 72 01:00:35 00:09:46 00:00:27 00:31:23 00:00:43 00:18:14
7 Nanami Nakayama 2000 JPN 81 01:01:20 00:09:49 00:00:30 00:31:18 00:00:39 00:19:02
8 Tsudoi Miyazaki 1996 JPN 82 01:01:38 00:09:54 00:00:27 00:31:16 00:00:38 00:19:21
9 Yurie Kato 1987 JPN 74 01:02:32 00:09:47 00:00:31 00:31:19 00:00:47 00:20:07
10 Jia-Chi Kuo 1998 TPE 80 01:02:42 00:09:49 00:00:30 00:31:17 00:00:42 00:20:21
11 Margaryta Krylova 1994 UKR 79 01:03:07 00:09:52 00:00:36 00:32:29 00:00:43 00:19:24
12 Aleisha Wesley 1999 AUS 83 01:03:47 00:09:41 00:00:30 00:31:25 00:00:38 00:21:30
13 Brooke Mccoy 1999 AUS 94 01:04:40 00:10:53 00:00:34 00:31:56 00:00:39 00:20:36
14 Alina Khakimova 1997 UZB 99 01:05:04 00:11:02 00:00:33 00:31:49 00:00:42 00:20:56
15 Chi Wen Chang 1998 TPE 77 01:05:58 00:09:56 00:00:28 00:32:35 00:00:47 00:22:10
16 Emma Ada Middleditch 2002 SGP 100 01:06:12 00:12:05 00:00:40 00:33:41 00:00:40 00:19:04
17 Gaziza Kumakbayeva 1993 KAZ 85 01:07:12 00:09:58 00:00:33 00:32:53 00:00:42 00:23:03
18 Ma. Claire Adorna 1993 PHI 84 01:07:40 00:09:54 00:00:33 00:32:34 00:00:49 00:23:47
19 Yu-Ting Pan 2003 TPE 87 01:08:44 00:12:02 00:00:33 00:33:52 00:00:43 00:21:34
20 Aimi Iwasaki Muhammad 1995 MAS 88 01:11:41 00:12:29 00:00:30 00:34:58 00:00:48 00:22:54
21 Yu Huang 1998 TPE 93 01:13:42 00:12:12 00:00:36 00:36:32 00:00:54 00:23:26
22 Ng Wen May 2002 MAS 89 01:15:01 00:10:48 00:00:39 00:27:54 00:10:18 00:25:21
23 Phal Sreyphoung 2003 CAM 96 01:21:05 00:14:46 00:00:38 00:38:31 00:01:02 00:26:06
24 Min Chuan Wu 2000 TPE 95 01:23:18 00:10:47 00:00:48 00:39:07 00:00:55 00:31:39
LAP En Hui Chen 2000 TPE 91 LAP 00:12:25 00:00:38 00:00:00 00:00:00 00:00:00
LAP Keng Mei Lin 1999 TPE 92 LAP 00:14:48 00:00:35 00:00:00 00:00:00 00:00:00
LAP Wei Huang 1997 TPE 97 LAP 00:13:38 00:00:49 00:00:00 00:00:00 00:00:00
Program notes:

Technical Delegate: Andrew Tai/TPE. Head Referee: Anthony Tangan/PHI. Competition Jury: Andrew Tai/TPE, Vijitr Sittinawin/Phi, Balwant Singh Kler/MAS.
Distances: Swim 750 m. (1 lap), Bike 20 km (4 laps), Run 5 km (4 laps)
Water temperature 29ºC. Air temperature 27ºC. Wetsuits not allowed.
Athletes #81 Nakayama/JPN served a 10 seconds penalty during the run segment.