Pos First Name Last Name YOB Country Start
Num
Time Swim T1 Bike T2 Run
1 Barbara Riveros 1987 CHI 77 02:01:07 00:20:23 00:00:28 01:07:04 00:00:27 00:32:43
2 Antoanela Manac 1995 ROU 71 02:01:25 00:20:24 00:00:27 01:07:05 00:00:22 00:33:06
3 Arina Shulgina 1991 ITU 72 02:01:36 00:20:23 00:00:27 01:07:07 00:00:23 00:33:14
4 Romana Gajdošová 1994 SVK 75 02:02:04 00:20:22 00:00:26 01:07:49 00:00:00 00:33:38
5 Kseniia Levkovska 1989 AZE 74 02:02:34 00:20:23 00:00:28 01:07:04 00:00:29 00:34:08
6 Marion Kim Mangrobang 1991 PHI 76 02:05:30 00:20:22 00:00:24 01:07:09 00:00:34 00:36:58
7 Ye Jin Park 2000 KOR 73 02:05:55 00:20:23 00:00:26 01:07:07 00:00:29 00:37:29
8 Kim Kilgroe 1989 PHI 78 02:07:00 00:20:24 00:00:26 01:07:06 00:00:26 00:38:36
9 Sorojini Devi Thoudam 1990 IND 83 02:21:20 00:22:12 00:00:44 01:16:44 00:00:35 00:41:04
10 Monika Mukheshbhai Nagpure 2000 IND 95 02:25:56 00:22:12 00:00:32 01:16:57 00:00:35 00:42:39
11 Pragnya Mohan 1994 IND 80 02:24:41 00:22:50 00:00:30 01:16:20 00:00:32 00:44:26
12 Linthoingambi Mayengban Chanu 1990 IND 85 02:30:11 00:23:01 00:00:45 01:21:38 00:00:33 00:44:12
13 Kshetrimayum Sonam Devi 1998 IND 91 02:36:10 00:22:46 00:00:43 01:23:35 00:01:04 00:47:59
14 Anvita Nikam 2001 IND 98 02:37:05 00:23:30 00:00:34 01:23:02 00:00:32 00:49:24
15 Riddhi Kadam 1999 IND 86 02:42:06 00:25:25 00:00:38 01:25:49 00:00:28 00:49:45
16 Sony Gurung 1994 NEP 84 02:44:44 00:23:35 00:00:37 01:27:40 00:00:41 00:52:09
17 Nicole Ann Pavri 1986 IND 94 02:46:02 00:27:54 00:00:49 01:24:03 00:01:14 00:52:00
18 Anuja Umesh Ugle 2001 IND 97 02:48:26 00:27:37 00:00:34 01:24:34 00:00:30 00:55:09
DNS Gaziza Kumakbayeva 1993 KAZ 81 DNS 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNS Pragya Shokeen 2000 IND 92 DNS 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Margaryta Krylova 1994 UKR 79 DNF 00:20:24 00:00:25 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Keshari Thapa Magar 1985 NEP 82 DNF 00:25:08 00:00:31 01:30:54 00:00:45 00:00:00
DNF Nupur Deka 1999 IND 87 DNF 00:26:55 00:01:09 01:34:09 00:01:30 00:00:00
DNF Neha Baghel 1993 IND 88 DNF 00:30:25 00:00:48 01:37:58 00:00:32 00:00:00
DNF Aarti Patwa 1991 IND 89 DNF 00:32:06 00:00:37 01:31:19 00:00:00 00:00:00
DNF Punam Biswas 1998 IND 90 DNF 00:53:53 00:02:11 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Nisha Madgavkar 1979 IND 93 DNF 00:27:55 00:01:02 01:18:17 00:01:19 00:00:00
DNF Heera Silavat 1997 IND 96 DNF 00:33:47 00:00:49 01:54:47 00:00:46 00:00:00
DNF Vaishnavi Patil 2001 IND 99 DNF 00:27:11 00:00:36 01:32:22 00:00:36 00:00:00
DNF Jui Maishya Das 2001 IND 100 DNF 00:27:27 00:00:54 02:00:49 00:01:00 00:00:00
Program notes:

Technical Delegate: Sam Wickramasinghe/SRI. Competition Jury: Sam Wickramasinghe/SRI, Rakesh Gupta/IND, N. Ramachandran/IND
Race was midified to a duathlon due to the water conditions.
Distances: 1st run 5 km, bike 40 km, 2nd run 10 km