Pos First Name Last Name YOB Country Start
Num
Time Swim T1 Bike T2 Run
1 Ognjen Stojanovic 1990 SRB 2 01:48:45 00:16:33 00:00:22 01:02:33 00:00:24 00:28:53
2 Oscar Coggins 1999 HKG 1 01:49:00 00:16:34 00:00:21 01:02:33 00:00:23 00:29:09
3 Jan Celustka 1982 CZE 5 01:49:21 00:16:34 00:00:24 01:02:31 00:00:23 00:29:29
4 Dan Mcintosh 1984 POL 6 01:50:12 00:16:33 00:00:21 01:02:35 00:00:22 00:30:21
5 Daryn Konysbayev 1999 KAZ 8 01:50:43 00:16:33 00:00:22 01:02:34 00:00:27 00:30:47
6 Richard Varga 1989 SVK 3 01:52:01 00:16:32 00:00:21 01:02:37 00:00:26 00:32:05
7 James Tan 1997 HKG 9 01:52:54 00:16:35 00:00:22 01:02:35 00:00:26 00:32:56
8 Badr Siwane 1994 MAR 4 01:53:16 00:16:34 00:00:22 01:02:40 00:00:22 00:33:18
9 Semen Pivovarov 1997 KAZ 10 01:57:46 00:17:27 00:00:28 01:06:25 00:00:30 00:32:56
10 Adarsh Muralidharan Nair Sinimol 1998 IND 18 01:58:00 00:17:56 00:00:29 01:05:57 00:00:32 00:33:06
11 Bishworjit Saikhom 1990 IND 12 01:58:40 00:18:50 00:00:27 01:05:14 00:00:26 00:33:43
12 Alexandr Avtushko 1989 KAZ 16 02:01:41 00:18:49 00:00:26 01:05:06 00:00:29 00:36:51
13 Mali Raghunath 1995 IND 20 02:03:13 00:19:49 00:00:27 01:05:36 00:00:23 00:36:58
14 Mahesh Lourembam 1995 IND 55 02:03:33 00:20:19 00:00:31 01:05:01 00:00:26 00:37:16
15 Shashi Kiran S M 1999 IND 25 02:07:28 00:18:51 00:00:35 01:06:28 00:00:28 00:41:06
16 Basanta Tharu 1990 NEP 17 02:10:54 00:17:56 00:00:30 01:09:49 00:00:29 00:42:10
17 Dipesh Chaudhary 1992 NEP 19 02:11:15 00:20:29 00:00:34 01:09:21 00:00:31 00:40:20
18 Mihir Deo 1997 IND 41 02:11:24 00:20:09 00:00:52 01:09:26 00:00:36 00:40:21
19 Manish Dhull 1992 IND 21 02:12:27 00:20:27 00:00:39 01:09:24 00:00:46 00:41:11
20 Sankalp Thorat 2000 IND 52 02:13:14 00:20:09 00:00:50 01:09:29 00:00:41 00:42:05
21 Ashok Kumar Verma 1991 IND 23 02:17:15 00:18:46 00:00:30 01:14:04 00:00:27 00:43:28
22 Toshiki Sakakibara 1994 JPN 11 02:18:55 00:16:45 00:00:25 01:07:12 00:00:33 00:54:00
23 Shekar Ch 1998 IND 29 02:21:23 00:20:24 00:01:15 01:17:06 00:01:10 00:41:28
24 Dwaraka Dhis Verma 2000 IND 37 02:21:37 00:19:18 00:00:30 01:20:38 00:00:31 00:40:40
25 Rakesh Kumar 1997 IND 36 02:22:49 00:20:53 00:00:41 01:20:23 00:00:42 00:40:10
26 Jalaj Arora 1998 IND 38 02:23:23 00:21:41 00:00:39 01:08:05 00:00:31 00:52:27
27 Vinod R 2001 IND 47 02:25:18 00:20:13 00:00:40 01:19:01 00:00:39 00:44:45
28 Viren Shete 1999 IND 31 02:25:50 00:21:18 00:00:32 01:15:09 00:00:31 00:48:20
29 Keerthi Kumar G R 1997 IND 48 02:31:39 00:21:04 00:01:07 01:16:34 00:01:09 00:51:45
30 Shashi Bhushan Singh 1985 IND 27 02:31:50 00:19:45 00:00:36 01:21:52 00:00:30 00:49:07
31 Nilesh Zawar 1982 IND 54 02:31:58 00:23:13 00:01:05 01:19:58 00:01:31 00:46:11
32 Prasanto Tudu 2000 IND 45 02:34:26 00:22:31 00:01:32 01:20:50 00:01:24 00:48:09
33 Meet Sarang 2000 IND 43 02:34:42 00:21:45 00:00:32 01:18:17 00:00:28 00:53:40
34 Nilanjan Dutta 1999 IND 28 02:35:08 00:21:44 00:00:35 01:17:34 00:00:32 00:54:43
35 Ishan Nakra 1998 IND 26 02:37:40 00:21:25 00:00:39 01:13:10 00:00:29 01:01:57
36 Krishna Chaitanya Katikitala 1981 IND 30 02:39:10 00:24:48 00:00:55 01:25:03 00:01:07 00:47:17
37 Sudhir Khude 1995 IND 42 02:42:12 00:22:50 00:00:51 01:17:17 00:01:19 00:59:55
38 Harshit Yadav 1999 IND 50 02:42:12 00:23:41 00:00:44 01:26:21 00:00:36 00:50:50
39 Atharva Ambarkar 2000 IND 40 02:47:01 00:24:57 00:00:57 01:11:22 00:02:26 01:07:19
40 Sagar Kashyap 2001 IND 34 03:05:20 00:23:04 00:00:56 01:17:13 00:01:02 01:23:05
DNS Pradhap Murugan 1999 IND 24 DNS 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Oliver Gorges 1998 LUX 7 DNF 00:18:33 00:00:25 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Andriy Glushchenko 1977 UKR 14 DNF 00:21:41 00:00:36 01:08:58 00:00:00 00:00:00
DNF Sushil Singh Elangbam 1982 IND 15 DNF 00:19:20 00:00:38 01:10:34 00:00:39 00:00:00
DNF Th Loyangamba 1999 IND 22 DNF 00:21:00 00:00:58 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Sai Kumar K 1997 IND 32 DNF 00:28:14 00:00:34 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Mohan Gogoi 1997 IND 33 DNF 00:23:17 00:00:41 01:29:58 00:00:00 00:00:00
DNF Narayan Pratap Singh 1996 IND 35 DNF 00:30:26 00:00:44 01:52:36 00:00:00 00:00:00
DNF Chatrapati Aryan Tandon 2000 IND 39 DNF 00:21:27 00:00:48 01:13:52 00:00:00 00:00:00
DNF Bikash Soren 2000 IND 44 DNF 00:20:29 00:00:36 01:14:59 00:00:00 00:00:00
DNF Sunil Kumar Yadav 1992 IND 46 DNF 00:24:43 00:00:42 01:18:36 00:00:00 00:00:00
DNF Ram Naresh Kol 2002 IND 49 DNF 00:27:52 00:00:41 01:38:00 00:00:00 00:00:00
DNF Nandan Kumar Barman 1990 IND 51 DNF 00:29:11 00:00:41 01:53:55 00:00:00 00:00:00
DNF Raj Kumar Pawar 2001 IND 53 DNF 00:18:55 00:00:36 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Kathigarupan S 1995 IND 56 DNF 00:21:26 00:01:39 01:07:26 00:00:00 00:00:00
DNF Kiran Ghosh 2001 IND 57 DNF 00:29:12 00:00:48 01:55:12 00:00:00 00:00:00
DNF Tejendra Das 1997 IND 58 DNF 00:27:06 00:00:43 01:17:35 00:00:00 00:00:00
DNF Abhishek Kumar Singh 2001 IND 59 DNF 00:22:20 00:00:40 01:55:08 00:00:00 00:00:00
DNF Sudeep Kumar Gihar 1999 IND 60 DNF 00:24:23 00:00:48 01:34:19 00:00:00 00:00:00
DNF Debasis Halder 2000 IND 61 DNF 00:23:46 00:00:43 01:32:03 00:00:00 00:00:00
DNF Ashish Kumar Gupta 1995 IND 62 DNF 00:22:03 00:00:51 01:36:17 00:00:00 00:00:00
Program notes:

Technical Delegate: Sam Wickramasinghe/SRI. Competition Jury: Sam Wickramasinghe/SRI, Rakesh Gupta/IND, N. Ramachandran/IND
Race was midified to a duathlon due to the water conditions.
Distances: 1st run 5 km, bike 40 km, 2nd run 10 km