Pos First Name Last Name YOB Country Start
Num
Time Swim T1 Bike T2 Run
1 Mikita Katsianeu 1996 BLR 2 00:56:54 00:12:34 00:00:00 00:27:57 00:00:24 00:15:59
2 Philip Horwarth 1997 AUT 11 00:57:32 00:12:25 00:00:00 00:28:03 00:00:24 00:16:40
3 Matus Verbovsky 1998 SVK 20 00:58:13 00:12:28 00:00:00 00:28:01 00:00:26 00:17:18
4 Nathan Tweedie 1996 GBR 27 00:58:26 00:12:31 00:00:00 00:27:59 00:00:25 00:17:31
5 Tadeas Fazekas 1996 SVK 4 00:58:40 00:12:59 00:00:00 00:28:29 00:00:23 00:16:49
6 Luka Paliska 1997 CRO 6 00:58:44 00:12:49 00:00:00 00:28:42 00:00:25 00:16:48
7 Aleksandar Srandev 1997 BUL 28 00:58:45 00:12:56 00:00:00 00:28:36 00:00:31 00:16:42
8 Gültigin Er 1997 TUR 8 00:58:59 00:12:21 00:00:00 00:28:11 00:00:28 00:17:59
9 Jeremy Obrand 1996 CAN 14 00:59:19 00:12:55 00:00:00 00:28:39 00:00:28 00:17:17
10 Arturs Sprukts 1996 LAT 5 00:59:43 00:12:56 00:00:00 00:28:33 00:00:25 00:17:49
11 Philip Pertl 1998 AUT 24 01:00:02 00:13:11 00:00:00 00:29:45 00:00:21 00:16:45
12 Kutluhan Konuk 1997 TUR 7 01:00:08 00:12:50 00:00:00 00:28:39 00:00:31 00:18:08
13 Savelijs Suharževskis 1999 LAT 9 01:00:40 00:12:47 00:00:00 00:28:44 00:00:28 00:18:41
14 Josip Živković 1998 CRO 10 01:01:11 00:12:52 00:00:00 00:28:39 00:00:27 00:19:13
15 Arda Tümer TUR 17 01:01:44 00:12:55 00:00:00 00:28:34 00:00:29 00:19:46
16 Erol Can Yaras 1996 TUR 15 01:02:42 00:13:36 00:00:00 00:30:26 00:00:24 00:18:16
17 Duje Maric 1997 CRO 19 01:03:28 00:13:57 00:00:00 00:30:09 00:00:27 00:18:55
18 Luka Dumančić 1998 CRO 31 01:03:28 00:13:14 00:00:00 00:30:48 00:00:19 00:19:07
19 Stanislav Vanev 1999 BUL 35 01:03:37 00:13:01 00:00:00 00:30:06 00:00:31 00:19:59
20 Hristo Yovev 1999 BUL 16 01:04:22 00:13:52 00:00:00 00:31:30 00:00:24 00:18:36
21 Luka Grgorinic 1999 CRO 23 01:04:39 00:13:10 00:00:00 00:30:53 00:00:26 00:20:10
22 Matyas Lokodi 1998 ROU 18 01:05:18 00:15:47 00:00:00 00:30:37 00:00:40 00:18:14
23 Andrei Sergiu Chis 1999 ROU 30 01:05:30 00:14:30 00:00:00 00:31:53 00:00:36 00:18:31
24 Velizar Velizarov 1999 BUL 12 01:06:21 00:14:18 00:00:00 00:31:03 00:00:26 00:20:34
25 Balazs Daroczi 1997 ROU 33 01:07:33 00:15:21 00:00:00 00:30:59 00:00:40 00:20:33
DNF Michał Oliwa 1997 POL 3 DNF 00:12:05 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Zlatomir Gerdzhikov BUL 34 DNF 00:15:06 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Cvetko Mitreski 1999 MKD 26 DNF 00:18:14 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Ivan Tsochev BUL 29 DNF 00:18:35 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Stefan Stojanovski 1996 MKD 32 DNF 00:19:33 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00